مهرداد17 ساله محکوم به قصاص آزاد شد

 ایسکانیوز

پسری که به جرم کشتن دوست پیشین خود به قصاص محکوم شده بود با جلب رضایت خانواده داغدار و پایان دوره محکومیتش آزاد شد

به گزارش خبرنگار گروه حوادث ایسکانیوز: افسر نگهبان کلانتری 13 گلستان رباط کریم – غرب استان تهران – شامگاه 13 دی 1383 مرگ مرموز پسر 18 ساله ای به نام «علی» را با بازپرس کشیک جنایی در میان گذاشت.

سپس این مقام قضایی و افسران اداره آگاهی به مکان مورد نظر رفتند و با دیدن جنازه کاردآجین ، رسیدگی به جنایت را در دستور کار خود قرار دادند.
شواهد نشان می داد «علی» به دست دوستش «مهرداد» از پا آمده و متهم 17 ساله 24 ساعت پس از کشف سرنخها دستگیر شد.
مهرداد در همان بازجویی های مقدماتی ، بدون هیچ مقاومتی لب به اعتراف گشود:«آن شب خانه خواهرم خالی بود که علی و دوست دخترش را به آنجا دعوت کردم.ساعتی بعد برای تهیه سیگار از خانه خارج شدم و وقتی برگشتم متوجه رابطه شیطانی آنها شدم. علی از اعتماد من سوء استفاده کرده بود و به همین خاطر او را با کارد زدم و فرار کردم.»
به دنبال بازسازی صحنه جنایت، کیفرخواست صادر شد و مهرداد 14 بهمن 1384در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه نشست. پسر چاقوکش به اشد مجازات محکوم شد و حکم به تایید شعبه 37 دیوان عالی کشور رسید.
همه شرایط برای بسته شدن زندگی محکوم آماده بود که خانواده داغدار در دادسرای جنایی تهران با دریافت «دیه» از خونخواهی گذشت و به «مهرداد» زندگی دوباره بخشید.گزارش ایسکانیوز می افزاید،
بدین ترتیب وی در شعبه 71 از جنبه عمومی جرم ، پای میز محاکمه نشست و نماینده دادستان به تشریح کیفرخواست پرداخت.

«محمدرضا حیدری» اعلام کرد:با توجه به رضایت خانواده داغدار از آنجا که جرم مهرداد ، منجر به اخلال در نظم جامعه شده است برایش اشد مجازات خواهانم.
همچنین مهرداد که حالا 21 ساله است در جایگاه ویژه قرار گرفت و سرش را پایین انداخت:« اشتباه کردم و روزگارم سیاه شد.از شما می خواهم در مجازاتم تخفیف بدهید تا بار دیگر به جامعه برگردم و اگر بشود جبران کنم.در پایان این نشست ، پنج قاضی وارد شور شدند و مهرداد را به 44 ماه زندان با احتساب روزهای بازداشت محکوم کردند.این پسر ، روز چهارشنبه با پایان دوره محکومیتش آزاد شد و به جامعه برگشت